مدیریت ارتباط با مشتری


مطلب مرتبط: ATS چیست؟مشتری راضی، همیشه به شما وفادار خواهد بود و خریدهای خود را از شما انجام خواهد داد. اگر به درستی از یک مدیریت ارتباط با مشتری crm خوب استفاده شود منافع زیادی همچون سود بیشتر، فروش بیشتر و افزایش مشتریان وفادار را که از اهداف مدیریت ارتباط با مشتری crm است برای مدیران فروش کسب و کار ایجاد می کند. برخی از صاحب نظران دانش مشترک قلمرو کاری را مقدمه موثر ارتباطات و هم ترازی میدانند و به مدیران پیشنهاد می کنند که روش هایی را که در آن دانش مشترک قلمرو کاری ایجاد می شود بررسی کنند. مدیران با استفاده از این امکان می توانند یک گزارش کامل از تمام تعاملات پرسنل خود با اشخاص در دست داشته باشند. امکانات مربوط به ایجاد ارتباط میان نرم افزار CRM با سایر نرم افزارهایی که در سازمانها وجود دارد. پیادهسازی در این سازمانها نیاز به صرف زمان و انرژی بیشتری خواهد بود و قاعدتا به آموزش بیشتری نیز نیاز خواهند داشت.


همیشه در هر کسبوکاری بخش فروش و ارتباط با مشتریان یکی از شلوغترین بخشهای آن بیزینس به حساب میآید، شما با استفاده از یک سی آر ام قادر خواهید بود حجم بالای ارتباط با مشتریان را بهسادگی مدیریت کرده و به شدت در زمان و انرژی کارکنانتان صرفهجویی کنید. کارمندان فروش میتوانند با پیامهایی که از طریق سیستم دریافت میکنند، مراحل فروش را با دقت بیشتری پیگیری کنند؛ از سوی دیگر بخش بازاریابی قادر خواهد بود کمپینهای تبلیغاتی و تصمیماتی که برای فروش بیشتر در نظر گرفته را بررسی کند و برمبنای گزارش عملکردی که از نرم افزار میگیرد برنامههای بازاریابی و تبلیغاتی خود را ارتقا دهد. کسبوکارها در مراحل مختلف کار خود بخشی از مشتریان احتمالی را هدف میگیرند و بکارگیری سامانههای سی آر ام، یافتن این افراد و برقراری ارتباط موثر با این گروه را سادهتر میکنند. سیستم CRM به اشکال مختلفی در یک سازمان پیاده سازی میشود که هر کدام اهداف متفاوتی را دنبال میکنند.


به گزارش آرین سیستم، با توجه به تحقیقات انجام شده در خصوص انتقال قدرت از فروشنده به خریدار و همچنین دریافت نیاز و تلاش برای برآوردن نیاز مشتری به عنوان دو مقوله اساسی فروش، در سودآوری کسب و کار هر سازمان، رفتار و رضایت مشتری تاثیر مستقیم دارد. ارتباط با مشتریان به ویژه در شرایطی که سامانه خاصی یکپارچه سازی تماسها را انجام ندهد بسیار دشوار میشود، پیدا کردن سابقه یک مشتری برای کارکنان سخت است و ممکن است به خوبی از عهده راهنمایی مشتری بر نیایند، اما سی آر ام در لحظه سابقه تماسها و پرونده مشتری را در اختیار کارکنان پشتیبانی قرار میدهد که بهترین پاسخ ممکن را به مشتری ارائه کنند. یعنی اینکه بتوانیم مشتریانمان را در این بازار بیوفا حفظ کنیم و هزینههای کمتری بابت جذب مشتری جدید بپردازیم. با استفاده از این روش می توان سودآوری شرکت را افزایش داد و به جذب مشتریان جدید پرداخته و مشتریان فعلی را راضی نگه داشت. تحقیقات نشان داده که حفظ مشتریان فعلی در مواردی بسیار پر سود و کم هزینهتر از جذب مشتریان جدید است به همین دلیل استفاده از هر سامانهای که این هدف را محقق کند از اهمیت بالایی برخوردار است.


در عرصه کسب و کار و مدیریت روابط مشتری همزمان با توسعه تکنولوژی اطلاعات، مفاهیم جدیدی از جمله بحث نرم افزار crm مطرح شده است که به منظور شناسایی، جذب و حفظ وفاداری مشتریهای سودآور سازمان، مجموعه فعالیتهایی به وسیله سیستم ارتباط با مشتری انجام و باعث تسهیل ارتباط بین کسب و کار و مشتریان می شود. و یا ممکن است در هنگام پیگیری یک وظیفه متوجه شوید که شخص دیگری باید ادامه کار را انجام دهد شما می توانید وظیفه خود را به شخص مرتبط ارجاع دهید.یا اینکه در انجام وظیفه با شخصی شریک شوید و به صورت مشترک یک وظیفه را به انجام برسانید. از طریق منوی پایین صفحه میتوانید به صفحه اختصاصی هر کدام از امکانات نرم افزار CRM پیام گستر مراجعه کنید، با آنها آشنا شوید و ببینید که هر کدام از آنها به تنهایی یا در کنار هم چگونه میتوانند یک زیرساخت قوی برای کسبوکار شما فراهم کنند. سیستم مدیریت ارتباط با مشتری crm از طریق ایجاد فرآیندهای خودکار، یکپارچه و قابل اطمینان و از طریق جمعآوری، پردازش و تلفیق اطلاعات به منظور ارایه خدمات بهتر به مشتریان بر توانمندسازی سازمان تمرکز دارد. مفهوم مدیریت ارتباط با مشتری ، در مرحله ی مرکزی برای کسب مزیت رقابتی قابل حفظ، در دنیای تجاری واقع شده است.

Post was generated by GSA Content Generator Demoversion!8 مزیت کاربردی نرم افزار CRMسپس فروشنده iPaaS به شما امکان می دهد تا با افزایش نیازهای خود ارتقا دهید. مشتری امروز ممکن است مشکل خود را از طریق کانال خاصی (مانند توییتر) مطرح کند و سپس برای رسیدگی خصوصی، از ایمیل یا تلفن استفاده کند. امروز با آنکه در مرحلۀ چهارم از توجه به مشتری در جهان قرار داریم، موارد متواتری از رفتار بنگاهها و تصمیمگیریهای مدیران ما نشاندهندۀ استنباط و برداشتی غیر از این است. مدیریت ارتباط با مشتری، درک نیازهای مشتری، دانستن رفتار خرید مشتری همه اینها فعالیت هایی هستند که در فرآیند بازاریابی اتفاق می افتند. بنابراین میتوانید مطمئن باشید که همه کارکنان با وجود سیستم TQM، کار با کیفیت تولید میکنند. پس از این که برنامه های مورد نیاز خود را بررسی نمودید استراتژی جهت یکپارچه سازی داده ها تعیین نمایید چرا که به مدیریت اطلاعات کمک زیادی میکند. ابزار گردش کار کاربر پسند : Workato یک ابزار کاربرپسند برای یکپارچه سازی برنامه ها و ایجاد گردش کار دارد. Modulus Data دارای اتصالات خارج از جعبه با محبوب ترین برنامه های کاربردی منابع انسانی و ابزارهای نرم افزاری ، از جمله Workday ، Greenhouse ، Monster و Oracle HCM است. در عوض ، آنها با شما همکاری خواهند کرد تا راه حلی را ایجاد کنند که ابزارهای داخلی و برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر را که کسب و کار شما قبلاً ترجیح می دهد از آنها استفاده کند به یکدیگر متصل کند.


بر اساس این نگرش، خدمت به مشتریان شامل کلیه اموری است که شرکت به منظور جلب رضایت مشتریان و کمک به آنها برای دریافت بیشترین ارزش از خدماتی که خریداری کردهاند انجام میدهد. هدف CRM خیلی ساده است: روابط شما را با مشتری در راستای رضایت مشتری و افزایش سودآوری شرکت متحول می کند! همچنین بعد از اولویت بندی به کارشناسان اطلاع رسانی کرده و در جلب رضایت مشتریان خود کوشا باشید. همچنین این شانس را دارید که به واسطهی مشتریان فعلی، مشتریان جدیدی جذب کنید. اگر به یک فایل مرتب نیاز دارید که تمام مخاطبین سالهای اخیر شما را در خود جمع کرده است، می توانید آن را تنها با چند کلیک صادر کنید. نرم افزار CRM می تواند تمام این موارد را به یکدیگر مرتبط نموده و به متصدیان اجازه دهد تا در زمان مناسب و به موقع، واکنش نشان دهند. رم افزار سیستم ارتباط با مشتریان ویتایگر یک نرم افزار منبع باز (اپن سورس) با قابلیت های کامل می باشد که درابتدا به عنوان یک نسخه متن باز از SugarCRM تولید شده است. سازگاری با روشهای مشتری مدارانه گاهی نیازمند تغییرات فرهنگی میباشد. هر گونه بیتوجهی به خواست و سلائق مشتری مستقیماً بر سهم بازار عرضهکننده و در نهایت، بر بقای آن اثرگذار است. This article was done by GSA Content Generator DEMO.


در هر صورت، مدیر ارتباط با مشتری، وظایف متنوعی بر عهده دارد؛ از تبریک مناسبتهای شخصی مشتریان مهم و قدیمی گرفته تا دستیابی به شاخصهای کلیدی عملکرد (KPI) و اهداف فروش در بازههای فصلی. این فروشنده iPaaS همچنین به عنوان یک سرویس به نحوه کار با مشتریان توجه دارد و به شما کمک می کند تا از قابلیت ها و ارتقاء ویژگی ها ، رفع اشکال و به روزرسانی اتصالات پشتیبانی کنید. نرم افزارهای ویژه CRM کلیه اطلاعات مشتری (شامل اطلاعات تماس، سابقه خرید و تماس های قبلی با نمایندگان خدمات مشتریان) را در یک جا جمع می کنند تا دسترسی صاحب کسب و کار به اطلاعات آسان شود. شما می تونین مشتری های جدید پیدا کنین و شانس تجارت با اونها رو به دست بیارین و پشتیبانی و خدمات اضافه رو در طول مدت همکاری تجاری ارائه بدین. امروزه،مشتریان هندی بیشتر طالب و ناظربر ارزش دهی به پول می باشند.آنها از حقوق خود مطلع تر بوده و انتظاراتشان افزایش پیدا کرده است.امروزه نمی توان وجود مشتری را مسلم دانست.


به عنوان مثال بازاریاب ها می توانند با استفاده از داده های موجود در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری، دید خوبی را نسبت به فعالیت های مشتری های وفادار، جدید و احتمالی پیدا کنند. تعریف دیگر به کارگیری تکنولوژی با استفاده از داده بازار ها واطلاعات ادغام شده دو یا چند موسسه برای رویارویی با اتوماسیون نیروی فروش است. شما می توانید با استفاده از CRM در این بخش یک روند فروش غیرقابل انکار را برای خود ایجاد کنید و همچنین پیام های مناسبی را در کانال ها در زمان درست ارسال کنید. در این بخش تحولات مختلفی که از دهۀ 1990 تاکنون در CRM رخ داده است، شرح داده شده است. بهترین برای : با توجه به قیمت شروع رایگان آن ، AppConnect برای مشاغل کوچک و متوسط بسیار مناسب است که می خواهند در ادغام برنامه تلاش کنند. ادغام های الگو : AppConnect دارای کتابخانه ای از اتصالات از پیش ساخته شده است. ادغام های الگو : Workato دارای کتابخانه ای از دستور العمل های” ساخته شده در اجتماع برای راه اندازی یکپارچگی. بهترین برای : Workato برای مشاغل کوچک و متوسط که از برنامه های ذکر شده در صفحه دستور العمل های انجمن Workato استفاده می کنند بسیار مناسب است.
مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM چیست؟Used by tech giants like Netflix and Airbnb, Mulesoft offers a wide range of customized iPaaS solutions for different industries and tech setups. This iPaaS vendor was designed with the intention to better connect the tools and workflows used by your marketing, sales, product, and services teams. The integration platform is focused on breaking down silos so that there’s utmost clarity between your business processes. RudderStack Cloud Extract was designed to make reporting across multiple applications more straightforward, so they ensure you can access your data in your preferred reporting platform. Talend Cloud Data Integration is an iPaaS solution for hybrid information systems - it can connect both cloud-to-cloud applications and cloud-to-on-premise applications, which makes it a great pick if your team isn’t looking to go full cloud just yet. Best for: Celigo is a great fit for large-to-enterprise businesses that want to create custom integrations and APIs. User-friendly workflows tool: Cleo offers a visual drag-and-drop workflows editor for creating integrations without coding.


User-friendly workflows tool: Mulesoft features a visual workflows “composer” for creating integrations without coding. They also provide a set of features to embed integrations in the UI of your platform (including HubSpot) into the UI of other SaaS platforms. The result is that your team will no longer be working in silos, empowering you to grow better. The platform offers an integration environment called CIC Studio that helps you create workflows and integrations in an intuitive way. Their selection of out-of-the-box connectivity options means your team will spend less time initially building out new integrations, since prebuilt integrations are easier to get up and running fast. Templated integrations: Cleo offers a library of prebuilt connectors. Templated integrations: Mulesoft has a library of prebuilt connectors. User-friendly workflows tool: RudderStack Cloud Extract has a user-friendly no-code integration builder. Last but certainly not least, we have Skyvia, a no-coding cloud data integration platform that offers both ELT and ETL approaches. Skyvia supports all major data sources - from SaaS apps like Salesforce and BigCommerce, to databases like MySQL and SQL Server. در حالی که اکثر محصولات SaaS برای کاربران تجاری طراحی شده اند ، برخی از محصولات در بین مصرف کنندگان فردی محبوب شده اند ، مانند برنامه یادداشت برداری Evernote یا ابزارهای مالی شخصی مانند TurboTax و Mint. Data has been generated with the help of GSA Content Generator Demoversion.


SaaS همچنین دارای مجموعه جدیدی از خطرات است ، که بیشتر آنها وابستگی به ارائه دهنده شخص ثالث برای حفظ امنیت و زمان سرویس خدمات آنها برای کاربران است. در واقع یک CRM مدرن مبتنی بر بستر ابر بدون نگرانی است و شما میتوانید در هر زمان راه اندازی کنید. در واقع تفاوت تنها در اسامی است و اسکریپت و هسته همان ویتایگر است که برخی شرکت ها به دلخواه اقدام به تغییر نام این سیستم کرده اند. مفهوم مدیریت ارتباط با مشتری ، در مرحله ی مرکزی برای کسب مزیت رقابتی قابل حفظ، در دنیای تجاری واقع شده است. او نام این کار را «مدیریت ارتباط با مشتری» گذاشته بود و از آن زمان بود که این مفهوم در دیگر نقاط بازار نیز به تقلید از سیبل تکرار شد و به تمام کسبوکارها راه پیدا کرد. در نتیجه ، نرم افزار را می توان توسط افراد یا برای گروهی از کاربران خریداری کرد و به صورت ماهانه یا سالانه به ازای هر “صندلی” هزینه پرداخت کرد ، به جای سرمایه گذاری اولیه اولیه در مجوز دائمی (دائمی) ، و شروع طولانی مدت پیاده سازی و تعهد به سالها نگهداری ، ارتقاء و قراردادهای پشتیبانی.


با این حال، یک شرکت freemium ، با همان مقدار درآمد، 20 برابر تعداد کاربران شرکت فوق را باید پشتیبانی کند. در این فنآوری، سیستم مدیریت ارتباط با مشتری که در پیشخوان سازمان قرار دارد، مسئول تماس با مشتری است و از این طریق بخشهای فروش، بازاریابی و خدمات پشتیبانی میشوند. این قضیه سبب بهبود ارتباط با مشتریان در مرکز تماس و به تبع آن افزایش فروش و بازدهی یک کسب و کار می گردد. به دلیل پیچیدگی طراحی، "نرم افزار رایگان منبع باز" برای کسب و کار کوچک جذاب نیست. این نکته را فراموش نکنید که امکانات بیشتر و یا قیمت بیشتر به معنای مناسب تر بودن آن نیست. این همچنین امکان همکاری بیشتر در زمان واقعی را فراهم می کند ، زیرا SaaS امکان استفاده همزمان از همان ابزار یا سند را فراهم می کند. همانطور که کارکنان بیشتر و از راه دور شده اند ، SaaS به کاربران مجاز اجازه می دهد تا از هر جایی در هر دستگاه مجاز بدون نیاز به پشت فایروال شرکت به برنامه ای دسترسی داشته باشند. بسته به اینکه از سیستم عامل iOS استفاده می کنید یا از کاربران مشتاق Android هستید، تکنیک های تهیه نسخه پشتیبان متفاوت خواهند بود. مدل تحویل SaaS با معماری چند وجهی فعال می شود ، جایی که ارائه دهنده خدمات می تواند چندین نسخه از یک نرم افزار را از یک سرور فیزیکی واحد توزیع کند.مدیریت ارتباط با مشتری(CRM)، مفاهیم و اصول بنیادین آن - سپینود شرقاینجا جایی است که طیف وسیعی از معاملات موفق و ناموفق ثبت شده اند و شما در بازه زمانی مثلا 6 ماه یا یکساله اقدام به تهیه گزارش می کنید که چه تعداد معامله موفقیت آمیز صورت گرفته، چه تعداد موفقیت آمیز نبوده اند، نیازهای فعلی و آینده معاملات صورت گرفته با مشتریان چیست، چرا موفق به فروش محصول یا خدمات به برخی از فرصت ها نشدید، آن محصول یا خدمات را نداشتید، در ارائه کیفیت و استانداردی که مشتری از شما خواسته بود مشکل داشتید، یا قیمت آن برای مشتری مقرون به صرفه نبوده، آیا ممکن است این محصول یا خدماتی که موفق به فروش آن به هر دلیلی نشدید در آینده یک نیاز همه گیر شود، آیا اکنون این نیاز بازار است، آیا اکنون وضعیت بازار کساد است که موفق به فروش آن نشدید، آیا شرکت رقیب محصولی بهتر و با قیمتی مقرون به صرفه تر آنرا عرضه می کند، و بسیاری از آیتم های دیگر که در اینجا با تهیه گزارشات از CRM می توانید آنها را به دقت بررسی کنید. درک انواع تقسیم بندی برای CRM به شما در انتخاب هر چه بهتر نرم افزار کمک میکند. از آن جا که رابط کاربری نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM تفاوت اندکی با یکدیگر دارند، لازم است توجه داشته باشید که پروفایل های مشتریان، یکی از عناصر اصلی این نرم افزارها به شمار می روند. This post has been done by GSA Content Generator Demoversion.


اینکه این اطلاعات در بخش های مختلف به هدر نمی روند از جمله مهمترین کاربردهای CRM به شمار می آیند. همچنین ابزارهای مختلف این نرمافزارها به سادگی میتوانند با ابزارهای روی دسکتاپ کارکنان بخش فروش ادغام شوند. همانگونه امروز فناوری در خدمت بسیاری از علوم و حوزههای مختلف از زندگی روزمره گرفته تا طراحی و حل مسائل و سازههای پیچیده قرار گرفته است، علم کسب و کار و مدیریت ارتباط با مشتری نیز از این قاعده مستثنی نیست. منطق مدیریت ارتباط به مشتری چنین است، که از طریق افزایش رضایت و بالا بردن سطح وفاداری مشتری، عملکرد کسب و کار را بهبود می بخشد. این فرهنگ به حفظ و جذب مشتریان از طریق ایجاد و ارائه ارزشی بهتر از رقبا اختصاص دارد، همچنین سیستم های پاداش، آن دسته از رفتارهای کارکنانی که رضایت بیشتر مشتری را موجب می شوند، ارتقا داده و اطلاعاتی در خصوص مشتریان جمع آوری کردند و آن ها را در کسب و کار به کار گرفتند.


رضایت مشتری، عکس العمل رضایتمندانه او نسبت به یک تجربه مصرف و یا بخشی از آن است. آیا کارمندان تان تمایل دارند از CRM استفاده کنند؟ نرم افزارهای CRM معمولا قابلیت چت را هم بین کاربران و کاربران با مشتریان را پشتیبانی می کنند این موضوع از اشغال شدن خطوط داخلی و شهری جلوگیری کرده و به integrity و یکپارچگی سازمان کمک می کند. CRM ها باید مجهز به سیستم گردش کار باشند این گردش کار باعث اتوماتیک و اتوماسیونی شدن روالها در برنامه می شود واقعا مبحث گردش کار بسیار گسترده است و اگر بخواهیم آنرا تشریح کنیم باید مقاله ای بلند پایه را تهیه و تدارک ببینیم اما همین را بدانید که با گردش کار دخالت دستی کارکنان به روالها از بین رفته و احتمال اشتباه در روالها به صفر میرسد. البته دوستان این موارد فقط مثالهایی بودند که برای شفاف تر شدن توضیحات این بخش زده شد. فقط به یاد داشته باشید که تکالیف تان را به خوبی انجام دهید، برای آموزش نحوه ی استفاده از CRM وقت بگذارید و آن را به اعضای تیم تان نیز آموزش دهید. Post has been created by GSA Content Generator Demoversion.


دوستان عزیز در این مقاله فقط سعی ما بر این بود که نرم افزار CRM را به همراه برخی از قابلیت های مهم آن را برای شما معرفی کنیم نرم افزار CRM بسیار بزرگتر از آن است که بتوان آن را در یک مقاله تشریح کرد حتی اگر شما قصد خرید نرم افزار CRM را داشته باشید و با شرکت هایی که فروش نرم افزار CRM را انجام می دهند تماس بگیرید ممکن است بحث شما به ساعتها به طول بیانجامد و حتی جلسه های چند ساعته به منظور معرفی آن نرم افزار با شما ترتیب داده شود و این به دلیل گستردگی و امکانات بسیار زیاد این نرم افزار قدرتمند در زمینه تجارت و ارتباط با مشتریان است. همیشه در هر کسبوکاری بخش فروش و ارتباط با مشتریان یکی از شلوغترین بخشهای آن بیزینس به حساب میآید، شما با استفاده از یک سی آر ام قادر خواهید بود حجم بالای ارتباط با مشتریان را بهسادگی مدیریت کرده و به شدت در زمان و انرژی کارکنانتان صرفهجویی کنید. این ابزار به شما امکان انجام این کار را میدهد بدین ترتیب که شما را قادر میسازد اطلاعات مربوط به هر یک از مشتریان خود را در نرم افزار گردآوری و مدیریت نمایید و قدم به قدم مراحل ارتباط با مشتری را به یک فرآیند یکپارچه تبدیل کنید.
اهداف استفاده از ابزار مدیریت ارتباط با مشتریقابلیت های اصلی CRM تحلیلی شامل ذخیره سازی داده ها، داده کاوی و پردازش تحلیلی آنلاین (OLAP) است. در نرم افزار CRM بهین تک گستر، هر قراردادی بصورت پیش فرض دارای فیلد های “تاریخ شروع”، “تاریخ پایان”، “مبلغ قرارداد”، “شماره قرارداد” هست. بنابراين هر روشي كه در يك سازمان جهت يافتن مشتري و جذب آن، و سپس تامين رضايت و حفظ مشتري استفاده ميگردد كه منجر به افزايش فروش و سوددهي آن سازمان ميشود به عنوان CRM و راهكارهاي نرم افزاري مرتبط با آن را نرم افزار CRM مي نامند. بررسی ها نشان می دهد این اصطلاح تقریبا از زمانی که توماس سیبل مدیر و مالک Siebel Systems عنوان « مدیریت ارتباط با مشتری » را در مورد نرم افزار تولیدی خود به کار برد، به تدریج در ادبیات مدیریت و بازرگانی رایج شد. نرم افزارهایی که امکان طراحی پورتال و صفحات خدمات مشتری را ارائه میکنند انتخاب بهتری هستند.امکانات خدمات مشتریان مانند صفحه سوالات رایج، چت بات ها و پاسخگویی از طریق ایمیل به سرعت در حال حرکت به سمت خودکار شدن و هوش مصنوعی هستند. This data has been done by GSA Content Generator Demoversion!


این امر برای استفاده تاکتیکی و تبیین استراتژی های آینده در جهت بهینه نمودن رفتار سازمان، و افزایش بهره وری بیشتر بازاریابی و حفظ مشتریان انجام می شود. اگر هنوز موفق نشده اید تا در بین شرکت های ارائه کننده سیستم های ارتباط با مشتریان سی آرم، بهترین آن را انتخاب کنید و یا نرم افزار ها و سیستم های ارتباط با مشتریان را به خوبی نمی شناسید این مقاله سایت بهین تک گستر میتواند شما را در این خصوص راهنمایید نماید. تقریبا همۀ CRM ها با عملکردهای تحلیلی همراه هستند اما به طور چشمگیری در پیچیدگی و تمامیت متفاوتند. می توان گفت که تقریبا همۀ بسته های نرم افزاریِ CRM را می توان بسته به نیاز سازمان توسعه داد اما سوال اینجاست که تا چه حدی گسترده کردن یک CRM می تواند نیازهای شما را برآورده کرد؛ ترجیحا بهتر است که به جای انتخاب CRM ای که برای صنعت شما طراحی نشده، نرم افزاری را انتخاب کنید که کاملا درخور بزرگی و نیاز سازمان شما باشد.تجزیه و تحلیل یکی دیگر از تفاوت های مهم بسته های نرم افزار CRM است. پرداخت : دوره ای / یک بار برای همیشه ( هر دو دارای محدودیت در تعداد کاربر هستند ) ، شروع قیمت نسخه نصبی 1MT برای 2 کاربر و نسخه کلود 2 کاربر است.


مدیریت حسابهای مشتریان، مدیریت تماس مشتریها، مدیریت قیمت گذاری، پیشبینیها و تخمین فروش. همواره عدم نظارت در بخش فروش شرکت ها میتواند با شکست کسب و کارهای نوپا و بزرگ تبدیل گردد که با پیش گیری و مدیریت آن در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسی بهین تک گستر این مسئله به راحتی حل شده است. سازمان ها تمامی فرایند ممکن را به کار میگیرند تا بتوانند نیاز مشتری را برطرف و توجه آنها را جلب کنند. در حالی که همه محصولات CRM به میزانی از آموزش نیاز دارند، اما سیستم های پیچیده تر به زمان و هزینه بیشتری برای آموزش نیاز دارند. نرم افزار های CRM محلی با شبکه ای گسترده از سخت افزار و نرم افزار و قابلیت شخصی سازی بالا برای فعال شدن و ذخیره اطلاعات به لایسنس نیاز دارند. چشم انداز ها و فرصت های بالقوه فروش در خلال همه مراحل فروش شبکه ای را دنبال کنید. نقطه تمایز نرم افزارهای CRM با یکدیگر، مدل فروشی است که هریک از شرکت ها به کار می برند. به این ترتیب کارشناسان فرصت کافی برای مسلط شدن بر نرم افزار را خواهند داشت و مشتریان هم نقطه نظراتشان را به شما انتقال می دهند.


سازمان باید برخی موارد درباره ی آرم، سبک گیرنده ویا آگهی بازرگانی به یاد ماندنی که می تواند به مشتریان کمک کند به این محصول یا خدمات است را انجام دهد. بخش مدیریت فروش برخی از فرایندهای فروش و مدیریت فروش شرکت را خودکار می کند. عموما در شرکتهای بزرگتر، بخش مشتریمداری با چالشهای بیشتری مواجه است به همین دلیل عموما این شرکتها به دنبال یافتن ابزاری هستند تا به دلیل پیچیدگیهای بیشترشان، بتوانند خدمات بهتر و پایدارتری به کاربران زیادی ارائه دهند. حفظ مشتریان در امور مشتری مداری و ارتباط با مشتری یکی دیگر از بخش هایی است که در شرکت های ایرانی به صورت سنتی صورت میگیرد و سازماندهی و اتوماسیون نمودن آن رضایت مشتریان و فروش بیشتر را برای شما رقم خواهد زد. اگر پاسخ تولید کننده نرم افزار به هر کدام از این سوالات "خیر" باشد، به احتمال زیاد باید دنبال یک CRM دیگر باشید که انعطاف بالاتری دارد.معرفی و مقایسه انواع نرم افزارهای CRMقبل از پیدایش این سیستم تمام اطلاعات یک سازمان مانند اطلاعات مشتریان,نمایندگی ها و رقبا, پیش فاکتورها, فاکتورهای فروش, اطلاعات خدمات به مشتریان,اطلاعات در زمینه تبلیغات و بازخوردهای آن وغیره, در بخش های مختلف آن پراکنده و دستیابی به آن اطلاعات امری زمان بر بود. از آنجا که سیستم CRM تمام اطلاعات مشتریها را در یک پایگاه مرکزی جمع می کند ، مرزبندیها و متهم کردن یکدیگر در شرکت به شکل قابل توجهی کاهش می یابد . با شکل گیری و نهادینه شدن فرایندهای مشخص و استاندارد جهت انجام فعالیت ها، نه تنها رضایت مشتریان بالا می­رود، بلکه بانک اطلاعاتی از فرایندها و دانش انجام کارها در سازمان شکل می گیرد که به مدیریت دانش و استقلال سازمانی، کمک به سزایی خواهد کرد. این مفهوم در صنعت بازاریابی از اوایل دههی ۹۰ میلادی به شکل جدی وارد عرصهی بازاریابی شد. اطلاعات مشتریان شامل شماره ی تلفن ، آدرس و آخرین تماس آنها می شود ؛ البته اطلاعات جمع آوری شده تنها به این موارد محدود نمی شود. This post was created by GSA Content Generator DEMO!


واحد فروش نمی تواند واحد بازاریابی را به تماس نگرفتن با مشتریها متهم کند . با وجود این راههای متعدد ، باید مشخص باشد که در نهایت چه کسی یا کدام واحد مسئول ارتباط با متقاضی است ، زیرا بدین ترتیب مشخص می شود که تقاضا چگونه پیگیری شده است و چه مسیری را طی کرده است. با متصل کردن تکنسینها به دفتر مرکزی از طریق موبایل، کارایی در محل تکنسینها را تقویت کنید. بنابر این از آنجا که اطلاعات به صورت مرکزی و در یک محل جمع آوری می شوند ، همه ی کارکنان شرکت می توانند به این مشتری احتمالی کمک کنند. صرف نظر از اینکه شما کارمند واحد فروش ، بازاریابی و یا خدمات مشتریان باشید، سیستم CRM می تواند به شما کمک کند که هم فرایند ویژه ی کسب و کار خود را به صورت اتوماتیک انجام دهید و هم به صورت خودکار بین فرایندهای مختلف کار ارتباط برقرار کنید. همه ی واحد ها به یک اندازه و به اطلاعات یکسان دسترسی دارند. نرم افزار درست و خوب CRM تمام اطلاعات مربوط به بخشهای مختلف شرکت را در اختیار شما قرار میدهد تا یک دید کلی از هر مشتری را در زمان واقعی (آنِ واحد) داشته باشید.


نرم افزار CRM تمام اطلاعات مربوط به فروش ، بازاریابی و خدمات مشتریان را در یک database مرکزی جمع آوری می کند. تنها بخشی از قابلیت های این نرم افزار کارآمد و هوشمند بوده که همین امکانات عامل تمایز پیام گستر با نرم افزارهای CRM مشابه خود است. مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) با ایجاد راهکارهایی به سازمان کمک می کند که سلایق مشتریان خود را شناخته و تولیدات و سرویس های خود را براساس آن سلایق ایجاد و در اختیار مشتریان قراردهد.استفاده از این سیستم باعث سرعت بخشیدن به فرایندهای کاری و افزایش قابلیت پاسخگویی به مشتریان می گردد.این سیستم با استفاده از تکنولوژی روز دنیا ارتباط سازمان را از طرق مختلف مانند وب, ایمیل, پیامک, تماس با مشتریان حفظ کرده و با ترسیم نمودارهایی جایگاه فعلی شما در برنامه کاری خود و همچنین در مسیر رسیدن به هدف به وضوح نشان می دهد و برای رسیدن به هدفتان شما را ترغیب می کند. این قابلیت این امکان به شرکتهای ایرانی میدهد که به سادگی و راحتی بیشترین خدمات را به مشتری خود ارائه دهند. شما چگونه میتوانید همۀ این اطلاعات را بصورت دقیق و منظم دستهبندی کنید و هر موقع که به آن نیاز داشتید، در کمتر از چند ثانیه به آن دسترسی داشته باشید؟ Article was created with the help of GSA Content Generator Demoversion.


هر چه بیشتر در مورد مشتریان خود، ترجیحهای خرید و رفتار آنها بیشتر بدانید، احتمال بیشتری دارد که پیشنهاد شما به هدف اصابت کند. با بهره گیری از CRM، ارتباط مشتریان با سازمان و نیازمندی های آنها مورد بررسی و تجزیه و تحلیل اصولی قرار می گیرد. همانطور که از نام این نوع “سی آر ام” مشخص است، در این زمینه باید فعالیتها، رفتارها و کارهایی که مشتریان و یا کاربرانی که پتانسیل مشتری شدن دارند مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد. به عنوان مثال، می توانید بررسی مشتری در سایت های شبکه را ردیابی کنید. متقاضی را از راههای مختلف می توان شناسایی کرد ، از طریق سایت ، تماس تلفنی ، شبکه های اجتماعی و یا حضوری با شرکت در سمینارها و نمایشگاهها. این قوانین مشخص می کنند که درخواست مشتری باید به خط اول یا خط دوم پشتیبانی ارجاع داده شود ، چه مرجعی باید مشکل مشتری را حل کند و چگونه می توان از رسیدگی به خواسته ی مشتری اطمینان حاصل کرد.
استراتژی های مدیریت ارتباط با مشتریو شما را در انتخاب نرمافزار مورد نظر خود یاری میکند. اگر بازار شما کوچک و محدود است و شما همواره با یکسری افراد ثابت در ارتباط هستید و بخصوص در یک چرخه فروش طولانی که شما ممکن است نیاز به برقراری ارتباط با یک contact بخصوص برای مدت طولانی قبل از خریدش از سازمان داشته باشید. اگر شما در حال رایزنی با یک مشتری موجود یا یک prospect هستید و فرصت جدیدی کشف کردید، بهترین کار ایجاد یک opportunity جدید تحت contact یا Account جدید است. هر فرصت فروش جدیدی که وارد این پایگاه اطلاعاتی نرم افزار مایکروسافت CRM می شود و به مرور زمان این فرصت های فروش قدیمی می شوند و در بین هزاران فرصت فروشی که طی سالیان اخیر جمع آوری شده است گم خواهند شد. همچنین با ورود اطلاعات مرتبط با فرصت های فروشی که در قبال هر مشتری وجود دارد یک پیش بینی نسبتا دقیق از فروش های در دست سازمان خود خواهید داشت. در حالی که نرم افزارهای CRM آماده ممکن است قادر به ارائه یک راه حل برای کسب و کار شما باشند، اما گاهی اوقات آنچه که شرکت شما نیاز دارد یک برنامه منحصر به فرد به نیازهای شما میباشد که در واقع همان نرم افزار CRM سفارشی است.


برای واحدهای فروش، بازاریابی، خدمات و سایر واحدها دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. اطلاعاتی که درباره هریک از نرم افزار های CRM موجود در بازار باید کسب کنیم شامل موارد زیر است. شرکتهای ایرانی باید خودشان را آماده کنند که اگر رقبای خارجی وارد ایران شدند توانایی مقابله یا رفتار مشتریمدارانه آنها را داشته باشند. اگر شما کلیک کن یک بازار محدود دارید ، ممکن است به استفاده از Lead ها توجه نکنید و فقط تمامی prospectهای جدید را در داخل Account ها قرار دهید. اگر کمپانی شما در این قالب تعریف شود ، شما می توانید با راحتی بیشتری از CRM استفاده کنید و تنها کاری که باید انجام دهید ، تعریف تحلیل فرایندهای کسب و کار کوچکتر و انجام تنظیمات و ساختاربندی آنها می باشد. از آن بدتر، شما باید به طور کامل پیکربندی و گسترش کل بسته نرم افزار CRM را انجام دهید حتی اگر ویژگی های مورد نظر شما فقط یک بخش از سیستم باشد. This data has been generated with GSA Content Generator Demoversion.


حال اگر سیستمی باشد تا به صورت خودکار فرآیند ثبت، نگهداری و ویرایش یا حتی قابلیت ارائه ­ی دسترسی مشتریان به پروفایل خود برای اصلاح اطلاعات تماسشان را داشته باشد، ما یک فرایندی که در ارتباط با مشتری بوده است را اتوماسیون کرده ایم. بعنوان یک قسمت از Opportunity شما می توانید در نرم افزار مایکروسافت CRM یک Quote ایجاد کرده و آن را به یک سفارش و یا صورت حساب تبدیل نمایید. ایجاد اتوماتیک صرورت حساب در واحدهای پولی مختلف را ایجاد و بایگانی میکند و در خروجی خودکار PDF برای مشتریان ارسال کنید. یک مثال در مورد صنعت بانکداری است. به طور خلاصه می توان گفت که وسعت کارایی این نرم افزار تا حدی است که توصیف کارآمدی و کاربرد آن در یک مقاله کوتاه امری بسیار مشکل است. Streak ابزاری است که جیمیل شما را به محیط یک نرمافزار مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) واقعی تبدیل میکند که میتوانید به وسیلهی آن، تمام بحثها و مکالمههای خود را پیگیری کنید. Contact های جدید به Lead ها ارتقاء می یابند و Contact موجود جهت کامل شدن مورد پیگیری قرار می گیرند و در داخل تاریخچه Contact ها بعنوان یک رویداد ذخیره می شوند. هر contact مستقلا در محل نگهداری Lead ها باقی می ماند تا زمانیکه کاربر یک فرایند تبدیل را که contact را به پایگاه داده اصلی منتقل کند را آغاز کند.


پاسخ گویی کمپین در نرم افزار مایکروسافت CRM بعنوان یک firewall محافظ برای پایگاه داده Lead ها عمل می کند. در واقع تمام بخش ها توانایی ایجاد برنامه های مبتنی بر پایگاه داده را به سهولت دارند. اگر حجم بالایی از مشتریان فعلی شما تبدیل به فرصت های فروش شدند(مثلا در زمانی که نمایشگاهی برگزار می کنید و یا زمانی که یک وب سایت جدید راه اندازی کرده اید) ، آنگاه شما می توانید از پاسخ گویی کمپین استفاده کنید. اگر شما بطور مداوم در حال ملاقات با افراد جدید و به دست آوردن لیست های جدید باشید، رکورد Lead شما بسیار ساده است و شما قادر به ردیابی فعالیت ها ، پرورش بازار و بدست آوردن اطلاعات مقدماتی ، تعیین صلاحیت Lead ها برای شناسایی فرصت های فروش می باشید. بنابراین اگر شما علاقه مند به پیاده سازی CRM برای اولین بار هستید یا قصد دارید CRM بهتری متناسب با نیازهای خود تهیه کتید، در اینجا انواع CRM موجود را برایتان معرفی کرده و توضیح خواهیم داد تا بتوانید همه را بررسی کنید. در این نقطه است که می توان سرنخ فروش را بررسی نمود و آنرا به پرونده یا فرصت فروش تبدیل کرد.لیست نرم افزار های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)» یافتن پاسخ این سوال با توجه به ابعاد سازمان شما و رسالتی که برای سازمان خود تعریف کرده اید متفاوت است. امکان مدیریت فرصتها، تعریف محصولات و قیمتها، صدور پیشنهاد قیمت و صورتحساب، پیشبینی فروش، تحلیل قیف فروش و تعیین اهداف فروش. شما می توانید وظایف مشخصی را تعیین کنید، گردش کارها را مدیریت کنید و همه تعاملات مشتری تیم خود را ردیابی کنید. یعنی هیچکس در این چرخه عقب نمی ماند و اعضای تیم فروش می توانند با اطمینان خاطر امور مربوط به فروش را پیش ببرند. یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که باید حتما پیش از خرید نرم افزار crm به آن توجه شود، این است که آیا زیرساختهای سخت افزاری شما توانایی اجرای این نرم افزار را دارند یا خیر. حفظ مشتري از جذب مشتري سخت تر خواهد بود. مشاغلی که مستقیماً از طریق پلتفرم های رسانه های اجتماعی با مشتریان درگیر می شوند، می توانند از CRM اجتماعی استفاده کنند. این مشتریان می توانند مشتریان فعلی باشند و یا کسانی که دوست داریم در آینده مشتری ما باشند. ارتباطات مشتریان با سازمان از طرق مختلف، از جمله وبسایت، ایمیل، اس ام اس، تلفن، مراکز فروش، توزیع کنندگان و شبکه های همکار صورت می پذیرد.


به راحتی می به اطلاعات خود از هر کجا دسترسی داشته باشید و اپلیکین موبایل گزارش های فوری و به روز را در اختیار شما قرار می دهد. Salesforce یک سیستم CRM قدرتمند است که دسترسی به بسیاری از ربات های پیشرفته را فراهم می کند. استفاده از سیستم CRM می تواند روند کاری شما را به طرز چشمگیری بهبود بخشد و شرکت شما را به سطح بالاتری برساند. CRM که مخفف Customer relationship management می باشد به معنای مدیریت ارتباط با مشتری است و به روش ها و استراتژی هایی گفته می شود که شرکت ها برای مدیریت و تحلیل رفتار آنها و مشتریان و با هدف بهبود این ارتباط جهت افزایش فروش و افزایش تکرار خرید استفاده می کنند. علاوه بر این، متمرکز کردن وظایف خود بر روی یک سیستم عامل می تواند در وقت شما صرفه جویی کند، بنابراین می توانید به جای انجام امور تکراری، بر روی امور ضروری تر و رشد تجارت خود تمرکز کنید.


کسبوکارهایی که میخواهند خود را رشد دهند و تعداد مشتری خود را افزایش دهند. همچنین برای صرفه جویی در وقت و افزایش کارایی، باید به خطوط فروش خاص و ویژگی های اتوماسیون بازاریابی دسترسی داشته باشید. باید توجه داشت که کاربران شما از این نرم افزار و قابلیت هایش میتوانند استفاده کنند و سپس برای راه اندازی آن اقدام کنید .شما با دسترسی به اطلاعات کامل مشتری و با توجه به متصل شدن به نرم افزار های دیگر خدمات را به طور مطلوب ارائه دهید . این مقاله به شما یک نمای کلی از پنج سیستم برتر CRM برای مشاغل کوچک می دهد. علاوه بر این، سازمان ها به دنبال افزایش بهروری، کاهش هزینه سربار و افزایش ارزش سهام خود می باشند. برای مثال احتساب هزینه های پرداختی، دلاری بوده، با توجه به مسائل تحریم، شرکت های ذکر شده در ایران نمایندگی ندارند و پشتیبانی و آموزش نیز برای نرم افزارها در دسترس نیست و از همه مهم تر، متناسب با کسب و کارهای ایرانی نبوده و نمیتواند پاسخگو نیاز های ما باشد. ویژگیهایی مانند ایمیل، تلفن و غیره هزینه اضافهای در بر دارد. یکپارچگی با سیستمهای اتوماسیون اداری، فرایندها، خرید، فروش، حسابداری، کیفیت، پروژه، گفتوگو، ایمیل، پیامک، تلگرام، پورتال. Post was generated by GSA Content Generator DEMO!


نیازی به استفاده از اتوماسیون بازاریابی قدرتمند، تجارت الکترونیکی و ابزارهای گزارشگری نیست. از سوی دیگر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ، با اتوماسیون فرایندهای بازاریابی، فروش و خدمات، کارایی و عملکرد کلی سازمان را بهبود میبخشد. یک سیستم CRM معتبر باید به شما کمک کند روی وظایف مدیریتی خود تمرکز کنید، معاملات بیشتری انجام دهید و روابط با مشتری را بهبود ببخشید. این نرم افزار انتظارات شما را در رابطه با کم کردن زمان انجام فرایند ها و جلوگیری از تکرار آنها برآورده می کند. خیر، پارس ویتایگر نسخه بومی سازی شده ای از یک نرم افزار CRM متن باز به نام ویتایگر است. تنوع نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری موجود در دنیا بسیار بالا است و این نرم افزارها از نظر امکانات، توانمندیها، تکنولوژی و قیمت بسیار متفاوت میباشند. مفهوم مدیریت ارتباط با مشتری در یک دوره ی متوالی زمانی از آغاز پیدایش تا کنون گسترش پیدا کرده است،که ما را به سوی اصلاح عملکرد تجاری هدایت می کند.مدیریت ارتباط با مشتری یک استراتژی مدیریتی بوده که سازمان را قادر می سازد بر مشتریان تمرکز کنند و روابط قوی تری با ارباب رجوع ایجاد کنند.این کار کمک می کند تا اطلاعات مربوط به مشتری،فروش، کارایی بازاریابی،حساسیت و گرایشات بازار را یک به یک کنار هم قرار دهیم.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *