نرم افزار CRM


مدیریت ارتباط با مشتریان عملیاتی (Operational CRM)مفهوم کلی که از تعاريف مطرح در اين زمينه قابل استنتاج است، بيانگر نوعی رابطه بين مشتريان و سازمان های ارائه کننده محصول است که بوسيله سيستمی موثر و به روز شونده، اطلاعات مهم در خصوص مشتريان بالفعل و بالقوه را در اختيار سازمان ها قرار می هدهد. سازماندهی مجدد ساختار؛هزینه زا و زمان بر بوده و برای سازمان و کارکنانش رنج آور می باشد و این کار بدون هماهنگی با سایر واحدها و کارکردهای سازمانی آنطور که باید موثر واقع نمی شود. • اقدامات مبتنی بر عادت: در CRM،فرض بر این است که رفتار آینده مشتری توسط رفتار مشابه یا قبلی وی تعیین می شود.این فرض تا حدی درست است و تا حدی نا درست. • مشتریان خواهان رفتار،خدمات و کالاهای اختصاصی و متنوع هستند: در CRM، فرض بر این است که مشتریان همواره خواهان کالاها و خدمات منحصر به فردند.با این وجود یک سازمان نمی تواند به نحوی متنوع عمل کند که تمامی مشتریان خود را راضی نگه دارد؛اما استفاده از فناوری و همچنین تولید منعطف می تواند به نوعی سفارشی سازی در عین تولید انبوه را در پیش بگیرد. این ویژگی به شما کمک میکند که هر زمان که لازم باشد و بدون نیاز به مهارت در این زمینه و یا گذراندن دورههای آموزشی بتوانید از تمام اطلاعات موجود در نرمافزار مدیریت ارتباط با مشتری، گزارشاتی مانند، فروش محصولات در زمانهای مختلف به هر مشتری، نتایج تبلیغات در افزایش فروش به مشتریها، نحوه پاسخگویی به مشتریان در مرکز تماس و غیره را دریافت نمایید.


معمولا کسب و کارهای کوچک نه تنها امکانات لازم را برای محافظت از داده های خود ندارند بلکه از پس هزینه های بالای آن مانند خرید فایروال، آنتی ویروس ها و سیستم های پشتیبان گیری اطلاعات نیز به راحتی بر نمی آیند. شما جریان ورود داده های حاصل از فروش، خدمات پس از فروش، بازاریابی و نظارت بر رسانه های اجتماعی و تبدیل آن ها را به اطلاعات مفیدی در کسب و کار خود را چگونه تفسیر می کنید؟ معمولاً مشتری وفادار تمایل دارد که به برند یا محصول خاصی پایبند بماند تا نیازهای اصلی خود را به درستی برآورده کند. شما باید مرتب نرخ پرش (bounce rate) و زمان دقیقی که مشتری سایت را ترک می کند، تحلیل کنید تا در نهایت بتواند بدانید کدام حیطه به ارتقاء احتیاج دارد. منظور از مشتری، مصرف کننده نهايی است که در روابط ارزش آفرين، نقش حمايت کننده را داراست. • مدیریت موفق ارتباط با مشتری نیازمند پایگاه داده ای متمرکز و عظیمی است که داده های کامل مشتریان را داراست. نرم افزار ویژه CRM اطلاعات مشتری را در یک مکان جمع آوری میکند تا به کسب و کار ها دسترسی به داده هایی مانند اطلاعات تماس ، سابقه خرید و هر گونه تماس قبلی با نمایندگان خدمات مشتری را فراهم میکند.

This post was created by GSA Content Generator DEMO!


افزون بر این ، بهترین برنامه ها ، داده ها را به گونه ای سازمان دهی میکند که بشر بتواند به راحتی آن را تفسیر کرده و از آن به سود خود استفاده کنند. گارتنر پیش بینی میکند در سال ۲۰۲۱ تکنولوژی CRM تبدیل به یکی از حوزه های بزرگ کسب درآمد خواهد شد. هیچ کدام از نرم افزار های کامپیوتری در جهان برای کمک به CRM ، بدون مدیریت و تصمیم گیری صحیح از سوی انسان ها کاربردی ندارند. تیم بازاریابی و فروش با استفاده از این اطلاعات، مدیریت امور مشتریان را براساس استراتژی های معین اجرا می کند. تنها این امر برای مدیران فروش نیست بلکه تمامی اعضای تیم فروش باید در رابطه با عملکردشان رکوردی در اختیار داشته باشند و عملکرد خود را در ماههای بعدی پیشبینی کنند. اگر مقصود ما از نرم افزار تحت وب استفاده از اینترنت به صورت سنتی و ریموت شدن به سرور باشد تقریباً می شود گفت تمامی ارائه دهندگان نرم افزار سی آر ام نصبی این امکان را در اختیار شما قرار خواهند داد.


با انجام این کارها،سازمانها باعث حفظ مشتری،اکتساب مشتری و سودآوری مشتری خواهند شد. قالب Google .csv تمام داده ها را صادر می کند و برای حفظ کاراکترهای بین المللی از یونیکد استفاده می کند. ممکن است مدیران این سوپرمارکت نه برنامه ای برای افزایش فروش داشته باشند نه به فکر ارتباط با مشتری از طریق باشگاه مشتریان باشند، نه آفر و نه کمپینی داشته باشند؛ فقط کالاها را بچینند درون قفسه ها و شب به شب موجودی صندوق را شمارش کنند و فردا روز از نو روزی از نو. پارس ویتایگر اولین شرکت بومی ساز Vtiger در ایران است که بصورت تخصصی روی توسعه و سفارشی سازی این نرم افزار متمرکز می باشد. یک نرم افزار CRM موفق به معنای تغییر در سازمان است و تغییر نیز بالطبع مقاومت را در پیش دارد. بنابراین کسب و کار می تواند آنچه که ارائه می دهد را تقویت کند، هر چه سریع تر مشکلات را تشخیص داده و خلأ های موجود را شناسایی کند. سیستم های ابر محور (Cloud-based systems) زمانی که کامپیوتر ، گوشی هوشمند ، لپ تاپ و یا تبلت به اینترنت متصل است ، داده ها را به نماینگان فروش در دفتر و محلی که هستند ، ارائه میدهند.مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) - مشاوران مدیریت ره بیندقیقاً به همین علت است که کسب و کارهای گوناگون، در صنایع مختلف و اندازه های گوناگون به نرم افزارهای CRM رجوع می کنند تا از طریق یک کانال واحد و مرکزی بتوانند درک درست تری از هویت واقعی مشتریان و خواسته های اصلی آنها داشته باشند و همچنین به برقراری ارتباطی مستحکم تر با آنها برای پیشرفت کسب و کارشان بپردازند. اصل ماجرا، توجه به مفهوم CRM است، یعنی همان چیزی که همه در تعریف CRM به آن توجه کردهاند: تمرکز تلاشها بر روی جذب مشتری و نیز حفظ و نگهداری مشتری از طریق افزایش رضایت او و بهکارگیری انواع ابزارهای موجود برای افزایش وفاداری مشتری. افزایش فروش، حفظ مشتری، افزایش وفاداری مشتری، جذب مشتری جدید و ارائه خدمات پس از فروش به بهترین شکل برای مشتریان سازمان میباشد، که نرم افزار سی ار ام مدرن ایده پاندا با جمعآوری تمامی اطلاعات در مورد: مشتریان، فروش، خدمات، تأثیر بازاریابی، واکنشها مشتریان و بازار، همچنین با تحلیل رفتار بازار این امکان را برای ما مهیا میسازد تا برای اقداماتمان بتوانیم برنامه ریزی و تحلیل منطقی ارائه دهیم. فرض کنید که یکی از مشتریان به شما ایمیلی ارسال کرده و در آن کالایی را درخواست کرده، می توانید به سرعت در نرم افزار CRM با وارد کردن آدرس ایمیل وي مشاهده کنید که قبلا مشکل اش را در حساب یکی از شبکه هاي اجتماعی مطرح کرده بود! This data was created with GSA Content Generator DEMO!


سیستم ها ی اندازه گیری با هدف پیگیری پیشرفت در سود دهی مشتری نصب کنید تا بسنجد با استفاده از برنامه CRM چه میزان پیشرفت حاصل شده است. زمانی که سیستم CRM نتواند اهداف شرکت شمارا برآورده کند مدیریت ارتباط با مشتری شکست میخورد ۱۵ راه حلی که به سازمان شما کمک می کند در پیاده سازی CRM دچار شکست نشوید در مقاله زیر به آن اشاره شده است. بخشی عملیاتی CRM به طور معمول شامل سه حوزه عمومی کسب و کار یعنی خودکار سازی عملیات بخش فروش یا SFA، پشتیبانی و خدمت به مشتری یا CSS و خودکار سازی عملیات بازاریابی یا EMA می باشد. امروزه اینترنت به عنوان وسیله اصلی مبادله اطلاعات، تجارت و ارتباطات به بخش جدایی ناپذیر از زندگی روزمره تبدیل شده است. زمانی که توانایی شناسایی کانال هاي قوي تر ارتباطی را داشته باشید، با تمرکز بیشتر و تقویت قدرت مربوط به بخش مربوطه، به نتایج بهتري در بازاریابی خواهید رسید.


علاوه بر آن، سایر کانال هاي بازاریابی را نیز می توانید جداگانه رد یابی کنید. در حالیکه هیچ گاه از مشتریان احتمالی غافل نمی شوید، مشتریان بالقوه در مراحل بعدی ارزش بیشتری پیدا می کنند و اینکه زمان و تلاش بیشتری را بر روی آن ها صرف می کنید کار ارزشمندی خواهد بود. این نرم افزار پر کاربرد و سریع کمک می کند تا مشتریان از خدمات شما رضایت کامل داشته باشند، و به مشتریان دائمی شما تبدیل شوند و سود آوری بیشتری برای شرکت داشته باشید. دستگاه های IoT اطلاعات مفید را با کمک فن آوری های مختلف موجود جمع آوری می کنند و سپس داده ها را مستقیما به دستگاه ها و سیستم های دیگر منتقل می کند. عوامل متعدد و فن آوری های گوناگون مانند: شبکه ی Wi-Fi، دستگاه های هوشمند تلفن همراه ، یادگیری ماشین، سنسورها، bigdata، برنامه ها ی بر پایه ابری و … از دیگر اهداف آن میتوان به بهبود بهره وری نیروی کار، کاهش هزینه های بازاریابی و هزینه های عمومی فروش اشاره کرد. اما کانال هاي بازاریابی متفاوتی وجود دارند که نگهداري هر یک از آنها کار سختی است.امکانات موجود در CRM به کاربران اجازه می دهند که هر یک از این کانال ها را جداگانه بررسی کرده و با گروه بندي مشتریان و ساختن کمپین هاي مختلف به مدیریت آنها بپردازند.


یعنی هر سازمانی در شبکه تبلیغاتی، تمام ارتباط هاي خود و مشتریان خود را از طریق CRM مدیریت می کند. اما با ضریب بالایی می توان به ردیابی مشتریان پرداخت تا متوجه شوبد که کدام کمپین تبلیغاتی بیشترین بازخورد را داشته است. دسترسی و گردش اطلاعات crm در بستر اینترنت انجام می شود و امکان هرگونه خراب کاری و دزدی اطلاعات وجود دارد ، بنابراین در کسب و کارها تامین امنیت اطلاعات از طریق روش های گوناگون از جمله آنتی ویروس ، رمزگذاری اطلاعات، و یا به کارگیری فایروال برقرار می شود که کافی نیست. CRM به زبان ساده پل ارتباطی با مشتریان است. قطعاً ایجاد و توسعهی هر کسب و کاری به ایجاد و نگهداری مشتریان وابسته است. IoT راه های درآمد جدیدی برای کسب و کارها فراهم کرده است، کیفیت زندگی را بهبود بخشیده و محصولات و خدمات نوآورانه ای را ارائه می دهد. سی آر ام (CRM) به صورت خودکار سفارش را به مشتری ارسال می کند که پس از تأیید، سفارش قطعات را برای تأمین کننده اراسل می کند و گزینه های زمانی ممکن برای انجام سرویس را برای نزدیکترین مکان بر اساس موقعیت جغرافیایی وسیله نقلیه ارسال می کند.
CRMها به سرعت درحال تغییر هستندهر مدیر کسب و کاری باید با دید باز و بدون پیش داوری شرایط شرکت خود را مد نظر قرار دهد و تصمیم بگیرد که آیا نرم افزار CRM آنلاین مناسب اوست یا نسخه آفلاین. بانک اطلاعات هر شرکت یکی از سرمایه های اصلی آن محسوب می گردد لذا لازم است تدابیر امنیتی جهت دسترسی افراد و سطوح دسترسی برای هر فرد در نظر گرفته شود. نرم افزار CRM داناقابلیت مرکز تماس را در اختیار شما قرار می دهد و نیازی به نرم افزار جانبی برای مدیریت آن نخواهید داشت. امکانات CRM شامل مواردی مثل ثبت کامل اطلاعات مشتریان و سایر مخاطبین، ذخیره ی فایل های مخاطبان، برقراری ارتباط با CRM از طریق راه های مختلف، ارتباطی، تماس با یک کلیک، اتوماسیون اداری و خدمات پس از فروش می باشد که بخش دیگری از خدمات CRM محسوب می شود که توضیح هرکدام در مقاله بیان شده است. این نرم افزار همچنین این که چه چیزهایی مورد بحث قرار گرفته است، چه تاریخ پیگیری بعدی کی است و حتی وضعیتِ یک مورد باز را ثبت میکند. برای انتخاب ابزاری مناسب برای کسب و کارتان باید ویژگیهای نرم افزار CRM را با نیازمندیهای کسب و کار خود تطبیق داده و مشاهده نمایید این ابزار چه میزان میتواند به شما کمک نماید تا تجربهای بهتر به مشتریانتان ارائه نمایید.


نرم افزار CRM فرادیس این امکان را برای شما فراهم می آورد که گروهی از مشتریان خود که داری ویژگی خاصی هستند را به راحتی جستجو نماید و برای آنها برنامه های تبلیغاتی خاصی داشته باشید برای مثال شما می توانید تمام تولیدکنندگان درب و پنجره که در استان تهران هست و نام کوچک آنها حسین است را جستجو کنید. هر پرسنل در نرم افزار CRM فرادیس برای خود یک تقویم دارد که می تواند وظایف روزانه خود را براساس روز ، تاریخ و ساعت بر روی تقویم مشاهده کند و یا در تاریخ و ساعت خاصی روی تقویم برای خود وظیفه ای ثبت نماید. نرم افزار CRM فرادیس این قابلیت را برای شما فراهم می کند تا بتوانید وظایف که در مقابل اشخاص و مشتریان خود دارید را روی نرم افزار برای خود یا سایر پرسنل شرکت ثبت نمایید برای مثال اگر قرار ملاقات با شخص خاصی دارید این را روی نرم افزار ثبت کنید و در زمان مناسب از طریق آلارم به شما اطلاع رسانی می کند.


در صورت استفاده از قابلیت کالر آی دی نرم افزار CRM فرادیس این امکان برای شما فراهم می شود که در صورت تماس اشخاص با شماره های شرکت شما اطلاعات ایشان به صورت پاپاپ روی مانیتور شما نمایش داده شود در صورتی که این شخص در فرادیس ثبت باشد با کلیک بر روی نام آن می توانید به آخرین وضعیت ایشان در سازمان خود دسترسی داشته باشید و در صورتی که اطلاعات این شخص قبلا در CRM فرادیس ثبت نشده باشد با کلیک روی گزینه ثبت می توانید اطلاعات ایشان را ثبت نماید. و یا ممکن است در هنگام پیگیری یک وظیفه متوجه شوید که شخص دیگری باید ادامه کار را انجام دهد شما می توانید وظیفه خود را به شخص مرتبط ارجاع دهید.یا اینکه در انجام وظیفه با شخصی شریک شوید و به صورت مشترک یک وظیفه را به انجام برسانید. از طریق منوی پایین صفحه میتوانید به صفحه اختصاصی هر کدام از امکانات نرم افزار CRM پیام گستر مراجعه کنید، با آنها آشنا شوید و ببینید که هر کدام از آنها به تنهایی یا در کنار هم چگونه میتوانند یک زیرساخت قوی برای کسبوکار شما فراهم کنند. به طور مثال اگر یکی از افراد سازمان فراموش کرده باشد که مشتری از او چه درخواستی داشته و یا چه وعده ای به مشتری داده است می تواند به ضبط مکالمات مراجعه کند و از این طریق از مکالمه ی خود با مشتری آگاه شود.


بنابراین پس از مطالعه ویژگیهای حاضر نیز برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قابلیتها و چگونگی پیاده سازی آنها در مجموعه خود میتوانید با تیم سرونو ارتباط برقرار نمایید. ویژگیهای مدیریت عملیات فروش، که ویژگیهای بارز برای سهولت مدیریت فرآیند فروش را نشان میدهد. از منوی سمت راست همین صفحه میتوانید به صفحه اختصاصی هر یک از این ویژگیهای نرم افزار CRM مراجعه نموده و با آشنا بیشتر با آنها مشاهده نمایید که هر کدام از آنها چگونه میتوانند در کسب و کار شما تاثیر داشته باشند. شما میتوانید همه چیز را در یک داشبورد ساده و با قابلیت سفارشیسازی ملاحظه کنید. به همه فرایندها و فناوریهایی گفته میشود که در شرکتها و سازمانها برای شناسایی، ترغیب، گسترش، حفظ و ارائه خدمات بهتر به مشتریان به کار میرود و شامل مدیریت انواع شیوههایی است که مشتری جهت ارتباط با سازمان استفاده می کند. با رشد تکنولوژی و پیشرفت علم، ابزارهای گوناگون و جدیدی وارد دنیای کسب و کار می گردند و از روی دیگر سازمان با گذشت زمان و افزایش مشتریان رشد و پیشرفت می نماید، در نتیجه نیازمندی های سازمان از نرم افزار سی آر ام نیز ارتقاء پیدا خواهد کرد. همچنین دسته بندی های مختلف برای مشتریانی با نیازهای گوناگون ایجاد کنند و بر اساس همان نیاز ها به نظر سنجی، گفتگو و حتی ارسال هدایایی در مراسم خاص بپردازند.

Post was created by GSA Content Generator Demoversion!مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و هر آنچه که باید بدانید - وبلاگ فینتواما از آنجایی که برای استفاده از ویژگی های اصلی و حرفه ای این نرم افزار باید هزینه کرد، بعضی شرکت ها از با توجه به نبود قانون کپی رایت در ایران، نسخه کرک شده نرم افزار را دریافت می کنند که ممکن است در عمل برای آن بلا استفاده باشد. مشتریان و خریداران نرم افزار CRM مایکروسافت اظهار می کنند که تمام ویژگی های مایکروسافت سی آر ام برای راحتی انجام وظایف و جابه جا شدن سریع وظایف بر اساس فاز کار بسیار کارآمد است. نرم افزار سی آر ام انجام کارها را در حداقل زمان ممکن و با حداقل نیروی صرف شده فراهم می­کند. این نرم افزار با کمک پشتیبانی چند کاناله، امکان برقراری ارتباط با مشتریان را از طریق چت، ایمیل، تماس تلفنی و رسانههای اجتماعی فراهم میکند و به عنوان بهترین نرم افزار crm برای بسیاری از کاربران به شمار میرود. برای انتخاب مناسب ترین نرم افزار سی آر ام پیشنهاد می کنم بخش "راهنما و پارامترهای مهم انتخاب بهترین نرم افزار CRM ایران" را در همین مقاله، مجددا مطالعه نمایید. پیش از خرید، برای داشتن انتخابی مناسب پیشنهاد می کنیم راهنمای خرید نرم افزار سی ار ام را مطالعه کنید و از نسخه رایگان آزمایشی استفاده کنید. Data was created by GSA Content Generator Demoversion!


هزینه راضی نگه داشتن مشتری و ترغیب وی به خرید دوباره، از هزینه ها و مشکلات جذب یک مشتری جدید بسیار کمتر است. استراتژی در سازمان جهت جذب مشتریان جدید، حفظ مشتریان فعلی و توسعه روابط با مشتریان صورت میگیرد. ازطریق CRM تعاملی میتوان بازخوردها و فیدبکهای مشتریان خود را دریافت کنید و از آنها برای به کارگیری در فرآیندهای سازمان در جهت رفع نیاز مشتری استفاده کنید. برای دریافت نسخه تضمین شده ی این نرم افزار نیاز است تا از نمایندگی ها و پارتنرهای اصلی مایکروسافت استفاده کنیم که متاسفانه در ایران همچین نمایندگی وجود ندارد. آیا می توان از نرم افزار مایکروسافت CRM کرک شده استفاده کرد؟ درست است که در ایران قانون کپی رایت رعایت نمی شود و می توان از نرم افزارهایی کرک شده به دور از چشمان صاحبان آن (که البته کار اخلاقی نیست) استفاده کرد، اما اساسا برنامه ماکروسافت داینامیک مطابق با سبک کسب و کاری در فضای خارج از ایران برنامه ریزی شده است. نرم افزار مایکروسافت سی آر ام ۳۷ زبان زنده دنیا را پشتیبانی می کند اما زبان فارسی جز زبان های اشاره شده نیست. اما در این مقاله قصد داریم مثال هایی از مدیریت ارتباط با مشتری و نمونه های موفق را بیان کنیم.


علاوه بر این پس از خرید نرم افزار CRM مایکروسافت با هزینه هایی چون فارسی سازی زبان نرم افزار و تبدیل تاریخ میلادی به شمسی رو به رو می شوید که مثلا هزینه های اضافی را بر دوش سازمان شما قرار خواهد داد. از این رو استفاده از بهترین نرم افزار CRM فارسی می تواند تمام نیاز های اصلی یک سازمان را پوشش دهد. سفارشی سازی این ابزارها در نسخه، ضروری و پایه با محدودیت رو به رو است. مشاوره مشتری مداری CRM قطعاً میتوان بین باشگاه مشتریان و مدیریت ارتباط با مشتری ارتباط برقرار کرد. بطور کلی مشکلات استفاده از نسخه کرک شده نرم افزار مایکروسافت CRM را می توان در چند بخش خلاصه کرد. البته در کنار این ضعف ها می توان به نقاط مثبت اطلاعات سایت مانند درج لیست مشتریان اشاره کرد. سایت ها و شرکت های زیادی خود را از نمایندگان اصلی مایکروسافت در ایران معرفی میکنند که با نگاهی کوتاه به سایت رسمی ماکروسافت و لیست پارتنرهای آن به این آدرس ،از عدم صحت این دست ادعا آگاه شد. با گسترش سریع اینترنت و فناوری های ارتباطات، CRM عملیاتی به دوگونه ی eCRM و mCRM تقسیم شده است. Essential CAL به یک کاربر یا دستگاه دسترسی محدود به خدمات برنامه های سفارشی روی یک سرور Dynamics CRM می دهد.


CRM یا مدیریت تعامل با مشتری یک استراتژی و راهکار است که به شرکت ها کمک می کند تا روابطشان با مشتری ها را به درستی مدیریت کنند. سیستم­ های CRM که فعالیت­ های بازاریابی را از طریق شبکه­ های مختلف ردیابی و اندازه گیری می­ کنند، تجزیه و تحلیل مشتری را با کلیک و فروش مشتری ردیابی می­ کنند. همچنین کیفیت نرم افزاری مثل CRM مایکروسافت به طور قطع با سایر نمونه های ایرانی تا حد زیادی متفاوت است. در نتیجه در صورتی که تصمیم گرفتید تا از یک نرم افزار CRM مناسب فارسی با امنیت بالا کاربردهای پیشرفته استفاده کنید، بهترین جایگزین نرم افزار های ایرانی چون نرم افزار CRM پیام گستر هستند. خب. با این تعاریف، ما دقیقاً چه استفادهای از این سیستمها میکنیم؟ همانطور که میدانیم کشور ما در بسیاری زمینه ها متفاوت با سایر نقاط دنیاست که قوانین و نوع تجارت ما نیز از این قاعده مستثنا نیست.
نرم افزار Crm چیست و عملکرد آن چگونه است؟CRM به عنوان یک تکنولوژی: این یک محصول فناوری، اغلب در ابر است که تیم ها برای ضبط، گزارش و تجزیه و تحلیل تعامل بین شرکت و کاربران از آن استفاده می کنند. متخصصان و نظریه پردازان هر کدام تعاریف مختلفی از مدیریت روابط مشتریان ارائه می دهند که می توان آنها را در چهار گروه کلی به عنوان استراتژی، فناوری، فرآیند و سیستم اطلاعاتی جای داد. مدیران یک سازمان هم مسئول پاسخ دادن به رشد کردن همه ارزشهای لازم این مشتریان در طول زمانی که این سازمان به کار خود ادامه خواهد داد هستند؛ پس همه مدیران یک سازمان جدا از شرح وظایف خودشان، در عمل مدیریت کردن رفتار با مشتری ها مسئولیت یکسانی را دارند. مربوط به هر مخاطب، ثبت شده و مراحل مختلف کار تحت عنوان گام از هم تفکیک می شوند و قابلیت ایجاد وابستگی بین گام ها برای ارسال آلارم گام وابسته بعدی وجود دارد. رونق کسبوکار تنها با تصمیمات مدیریتی درست امکان پذیر است و پلنوین سامانهای است که استفاده از آن میتواند نخستین گام برای رونق بخشی به کسبوکار شما باشد. ادغام این نرم افزار با فیس بوک امکان پذیر نیست. درجه سهولت استفاده نیز در بین سیستم های متفاوت، فرق می کند؛ بعضی از بسته های نرم افزاری رابط های کاربری را شامل می شوند که در مقایسه با سایر سیستم ها کاربرپسندتر هستند.


مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به سازمانها کمک می کند تا فرآیندها را ساده تر کنند، روابط مشتری را ایجاد کنند، فروش را افزایش دهند، خدمات مشتری را بهبود بخشند و سودآوری را نیز افزایش دهند. در نرم افزارهای crm باید اطلاعات بخش های مختلف با هم به اشتراک گذاشته شود. این نرم افزار همچنین آنچه را که مورد بحث قرار گرفت، تاریخ پیگیری بعدی و حتی وضعیت یک آیتم باز را ضبط می کند - همه اینها نقش مهمی در سازگاری با GDPR دارند. این سیستم بر بستر ابری در اختیار کاربران قرار میگیرد از این رو بسیار ارزانتر از سایر سیستمهای مشابه است، چراکه هزینه خرید لایسنس، سرور، نصب، نگهداری، پشتیبانی حذف میشوند و سیستم در هر زمان و مکانی در دسترس شما قرار میگیرد. نظرات و دیدگاههای ارزشمند خود را با ما و سایر کاربران همیار آیتی به اشتراک بگذارید. در حقیقت نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ابزاری است برای جمع آوری نیازها و رفتارهای تجاری مشتریان تا به ایجاد روابطی قویتر با آنها منجر شود. سیستم CRM یکی از بزرگترین مجموعه نرم افزارهای شرکتی با قابلیت رشد سریع است. This post has been done by GSA Content Generator DEMO.


یا اینکه خرید و فروش های شما به صورت لحظه ای و تنها با ایمیل و تلفن نیز به پیش می رود؟ مشتریان نیز از حس وفاداری شما و ارزشمند بودن رضایت پیدا میکند که منجر به اینجاد پیوندهای بهتر و در نتیجه رونق یافتن کسب و کار میشود. هدف CRM به حداکثر رساندن ارزش ارائه شده به مشتری در بلند مدت یا تمرکز بر فرآیندهای کسب و کار ، بازاریابی و خدمات مشتری و حفظ و نگهداری ارتباط با مشتری از طریق هماهنگ سازی یک سیستم فناوری اطلاعات (IT) می باشد. کمپین های بازاریابی هنگامی که با موفقیت اجرا شد، به شرکتها CRM می دهد که نه تنها از فرصتهایی برای توسعه تجارت با هر مشتری برخوردار باشند، بلکه راهی برای اندازه گیری ارزش آنها است. ام عملیاتی، سعی دارد بدون اطلاعات تحلیلی در خصوص ارزش مشتریان، به کارایی کامل دست یابد. CRM به کاربران کمک می کند تا بر روابط سازمان خود با افراد مختلف از جمله مشتریان، کاربران خدمات، همکاران یا تأمین کنندگان متمرکز شوند.


CRM به شما و تجارتتان کمک میکند تا روابط خود را با مشتریان، کاربران خدمات، همکاران، شرکا و تأمین کنندگان عمیق تر کنید. این نرم افزار که به فارسی شده عبارت Customer Relationship Management است در دنیا بسیار پر طرفدار بوده و شرکت های بسیاری در دنیا به ارائه این نرم افزار می پردازند تا با مدیریت بخش های پشتیبانی ، فروش و بازاریابی های درون و برون سازمانی به رشد هر چه بهتر فروش سازمان یا شرکت و یا حفظ نگهداری مشتریان بپردازند. نرم افزار Dynamics 365 نرم افزار جامع و پیشرو مایکروسافت، انتخاب اول بسیاری از شرکتهای بزرگ دنیا بعنوان اتوماسیون فرآیندهای تجاری است. هدف اصلی اتوماسیون فروش، تعیین استاندارد در سازمان برای به دست آوردن مشتریان جدید و برخورد با مشتریان موجود است. آیا شما در زمینه فروش، بازاریابی یا پشتیبانی مشتری هستید، یک سیستم CRM می تواند به اتوماسیون یک فرآیند خاص تجاری و همچنین خودکار کردن شیوه کار هر فرآیند با دیگری کمک کند. CRM چگونه کار می کند؟ دهها سیستم عامل یا پلتفرم CRM وجود دارد و هر کدام نقاط قوت و ضعف و هزینههای متفاوتی دارند. انواع مختلفی از «CRM» خوب وجود دارد و هیچ یک از گزینههای «CRM» یک اندازه متناسب برای همه نیست.مدیریت ارتباط با مشتری(CRM)، مفاهیم و اصول بنیادین آن - سپینود شرقاینجا جایی است که طیف وسیعی از معاملات موفق و ناموفق ثبت شده اند و شما در بازه زمانی مثلا 6 ماه یا یکساله اقدام به تهیه گزارش می کنید که چه تعداد معامله موفقیت آمیز صورت گرفته، چه تعداد موفقیت آمیز نبوده اند، نیازهای فعلی و آینده معاملات صورت گرفته با مشتریان چیست، چرا موفق به فروش محصول یا خدمات به برخی از فرصت ها نشدید، آن محصول یا خدمات را نداشتید، در ارائه کیفیت و استانداردی که مشتری از شما خواسته بود مشکل داشتید، یا قیمت آن برای مشتری مقرون به صرفه نبوده، آیا ممکن است این محصول یا خدماتی که موفق به فروش آن به هر دلیلی نشدید در آینده یک نیاز همه گیر شود، آیا اکنون این نیاز بازار است، آیا اکنون وضعیت بازار کساد است که موفق به فروش آن نشدید، آیا شرکت رقیب محصولی بهتر و با قیمتی مقرون به صرفه تر آنرا عرضه می کند، و بسیاری از آیتم های دیگر که در اینجا با تهیه گزارشات از CRM می توانید آنها را به دقت بررسی کنید. درک انواع تقسیم بندی برای CRM به شما در انتخاب هر چه بهتر نرم افزار کمک میکند. از آن جا که رابط کاربری نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM تفاوت اندکی با یکدیگر دارند، لازم است توجه داشته باشید که پروفایل های مشتریان، یکی از عناصر اصلی این نرم افزارها به شمار می روند. This post has been done by GSA Content Generator Demoversion.


اینکه این اطلاعات در بخش های مختلف به هدر نمی روند از جمله مهمترین کاربردهای CRM به شمار می آیند. همچنین ابزارهای مختلف این نرمافزارها به سادگی میتوانند با ابزارهای روی دسکتاپ کارکنان بخش فروش ادغام شوند. همانگونه امروز فناوری در خدمت بسیاری از علوم و حوزههای مختلف از زندگی روزمره گرفته تا طراحی و حل مسائل و سازههای پیچیده قرار گرفته است، علم کسب و کار و مدیریت ارتباط با مشتری نیز از این قاعده مستثنی نیست. منطق مدیریت ارتباط به مشتری چنین است، که از طریق افزایش رضایت و بالا بردن سطح وفاداری مشتری، عملکرد کسب و کار را بهبود می بخشد. این فرهنگ به حفظ و جذب مشتریان از طریق ایجاد و ارائه ارزشی بهتر از رقبا اختصاص دارد، همچنین سیستم های پاداش، آن دسته از رفتارهای کارکنانی که رضایت بیشتر مشتری را موجب می شوند، ارتقا داده و اطلاعاتی در خصوص مشتریان جمع آوری کردند و آن ها را در کسب و کار به کار گرفتند.


رضایت مشتری، عکس العمل رضایتمندانه او نسبت به یک تجربه مصرف و یا بخشی از آن است. آیا کارمندان تان تمایل دارند از CRM استفاده کنند؟ نرم افزارهای CRM معمولا قابلیت چت را هم بین کاربران و کاربران با مشتریان را پشتیبانی می کنند این موضوع از اشغال شدن خطوط داخلی و شهری جلوگیری کرده و به integrity و یکپارچگی سازمان کمک می کند. CRM ها باید مجهز به سیستم گردش کار باشند این گردش کار باعث اتوماتیک و اتوماسیونی شدن روالها در برنامه می شود واقعا مبحث گردش کار بسیار گسترده است و اگر بخواهیم آنرا تشریح کنیم باید مقاله ای بلند پایه را تهیه و تدارک ببینیم اما همین را بدانید که با گردش کار دخالت دستی کارکنان به روالها از بین رفته و احتمال اشتباه در روالها به صفر میرسد. البته دوستان این موارد فقط مثالهایی بودند که برای شفاف تر شدن توضیحات این بخش زده شد. فقط به یاد داشته باشید که تکالیف تان را به خوبی انجام دهید، برای آموزش نحوه ی استفاده از CRM وقت بگذارید و آن را به اعضای تیم تان نیز آموزش دهید. Post has been created by GSA Content Generator Demoversion.


دوستان عزیز در این مقاله فقط سعی ما بر این بود که نرم افزار CRM را به همراه برخی از قابلیت های مهم آن را برای شما معرفی کنیم نرم افزار CRM بسیار بزرگتر از آن است که بتوان آن را در یک مقاله تشریح کرد حتی اگر شما قصد خرید نرم افزار CRM را داشته باشید و با شرکت هایی که فروش نرم افزار CRM را انجام می دهند تماس بگیرید ممکن است بحث شما به ساعتها به طول بیانجامد و حتی جلسه های چند ساعته به منظور معرفی آن نرم افزار با شما ترتیب داده شود و این به دلیل گستردگی و امکانات بسیار زیاد این نرم افزار قدرتمند در زمینه تجارت و ارتباط با مشتریان است. همیشه در هر کسبوکاری بخش فروش و ارتباط با مشتریان یکی از شلوغترین بخشهای آن بیزینس به حساب میآید، شما با استفاده از یک سی آر ام قادر خواهید بود حجم بالای ارتباط با مشتریان را بهسادگی مدیریت کرده و به شدت در زمان و انرژی کارکنانتان صرفهجویی کنید. این ابزار به شما امکان انجام این کار را میدهد بدین ترتیب که شما را قادر میسازد اطلاعات مربوط به هر یک از مشتریان خود را در نرم افزار گردآوری و مدیریت نمایید و قدم به قدم مراحل ارتباط با مشتری را به یک فرآیند یکپارچه تبدیل کنید.
فرایندهای فروش در نرم افزار مایکروسافت CRMمدیریت ارتباط با مشتری (Customer Relationship Management) یا CRM به اصول ، روش ها و دستور عمل هایی گفته میشود که یک سازمان هنگام تعامل با مشتریان خود از آنها پیروی میکند. مفهوم کلی که از تعاريف مطرح در اين زمينه قابل استنتاج است، بيانگر نوعی رابطه بين مشتريان و سازمان های ارائه کننده محصول است که بوسيله سيستمی موثر و به روز شونده، اطلاعات مهم در خصوص مشتريان بالفعل و بالقوه را در اختيار سازمان ها قرار می هدهد. برای مدیریت ارتباط موفق با مشتری ، شرکت ها باید یاد بگیرند که اطلاعات مفید و داده های اضافی را تشخیص دهند و باید هر گونه سوابق تکراری و ناقص را که ممکن است اطلاعات نادرست را در مورد مشتریان به کارمندان بدهند ، از بین ببرند. این داده ها میتواند به کاربران کمک کند تا با مشتری ارتباط برقرار کنند ، نیاز های مشتری را پیش بینی کنند و هنگام فروش اهداف مورد نظر را به هر مشتری دلخواه پیگیری کنند. انجام تمامی فرآیند هایی که سازمان برای شناسایی، انتخاب، کسب، توسعه، حفظ و ارائه خدمت بهتر به مشتریان، مورد استفاده قرار می دهند. از نظر سازمان کل رابطه شامل تعاملات مستقیم با مشتری است ، مانند فروش و فرایند های مربوط به خدمات ، پیش بینی و تجزیه و تحلیل.


بلکه اقدامی است برای رسیدن به اهداف دیگری که در این مطلب به آن پرداخته شده است. در یک عبارت خلاصه تر می توان گفتCRM (سیستم مدیریت ارتباط با مشتری) خود تخصصی است که در آن سه عامل مشتری ، فرآیندها و تکنولوژی به موازات هم و همه در جهت رسیدن به هدفی واحد که بهینه سازی ارتباط مشتریان با یک سازمان یا واحد تولیدی می باشد در حرکتند. CRM مخفف Customer Relationship Management و به معنای اصول، راهکارها و اعمالی است که یک سازمان برای تعامل با مشتریان خود دنبال می کند. سازمان ها بوسيله اين سيستم قادر خواهند بود مشتريان جديدی برای محصولات خود (کالا/خدمات) پيدا کرده و از ميان مشتريان قبلی، سودمندترين آنها را برای بقای سازمان شناسايی و پشتيبانی نمايند. افزون بر این ، بهترین برنامه ها ، داده ها را به گونه ای سازمان دهی میکند که بشر بتواند به راحتی آن را تفسیر کرده و از آن به سود خود استفاده کنند. This post was done by GSA Content Generator Demoversion.


• اطلاعات فعلی مربوط به مشتریان همواره صحیح است: در CRM،فرض بر این است که با توجه به اینکه پایگاه داده های مشتریان از منابع مختلف و روشهای مختلفی ، ورودیهای خود را کسب می کنند،لذا موسسات باید به محض تغییر اطلاعات مشتریان خود،اطلاعات خود را به روز کنند چرا که سطح درآمد افراد تغییر کرده و ازدواج و تولد و مرگ و میر اتفاق می آفتد. یک مسئله دیگر هم در کنار جذب مشتری وجود دارد و آن هم این است که ما باید بتوانیم رابطه خود را با مشتری به مدت طولانی نگه داریم. در بیشتر مواقع هنگامی که مردم در رابطه با مدیریت ارتباط با مشتریان صحبت میکنند. عملاً نه! ولی در عمل یک راه برای ارزیابی میزان نیاز به پروژه های CRM ، شمارش کانالهایی است که یک مشتری از طریق آنها می تواند به سازمان دسترسی داشته باشد. برای مثال استراتژیهای توزیع باید به نحو موثری با توانمندیهای CRM ترکیب شود.این موضوع در رابطه با تمامی واحدها در سازمان صادق است.


اگر بخواهم به صورت کامل تر تعریف کنم ، مدیریت ارتباط با مشتری به فرآیند هایی گفته میشود که یک سازمان برای مدیریت ارتباطات و روابط خود از آن استفاده میکند. آیا تیم کاری از فرایند ساختار یافتهای پیروی میکند؟ نرم افزار ویژه CRM اطلاعات مشتری را در یک مکان جمع آوری میکند تا به کسب و کار ها دسترسی به داده هایی مانند اطلاعات تماس ، سابقه خرید و هر گونه تماس قبلی با نمایندگان خدمات مشتری را فراهم میکند. برای اینکه بدانیم کدام استراتژی برای کدام محصول، چه طیفی از مشتریان و برای کدام ناحیه از بازار مناسب تر است نیاز به اطلاعاتی داریم که به درستی جمع آوری و طبقه بندی شده باشد و قابل گزارش گیری باشد. یک نرم افزار قابل سفارشی سازی، رایگان و قابل توسعه است که ویژگی هایی مانند جمع آوری کمک های مالی، پیگیری کمک ها، مدیریت پرونده ها و دیگر امکانات مرتبط را دارد.وبینه - نرم افزار ارتباط با مشتریاناین مفهوم به صاحبان کسب و کارها کمک میکند تا با استفاده از ابزارهای تحلیلی، مدیریتی، عملیاتی و برخط با مشتریان خود ارتباط بهتری برقرار کنند. البته در حال حاضر قوانین و استراتژيهای علمی فراوانی برای این منظور در نظر گرفته شده که استفاده از این سیستم را برای شما راحت میکند. امروزه بسیاری از سازمانها و شرکتها برای توسعه کسب و کار خود بدنبال نرم افزارهای مدیریت مشتریان می باشند و بسیاری از شرکتها از نرم افزار Dynamics CRM/365 شرکت مایکروسافت استفاده میکنند، اما همواره دغدغه بسیاری از کارشناسان و ادمین های CRM برنامه نویسی است که قصد داریم در این دوره یک روزه، نحوه توسعه بدون نیاز به نوشتن این مقاله حتی یک خط کد را معرفی و آموزش دهیم تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن کسب و کار سازمانتان را گسترش دهید. کارشناسان رکاما همواره می کوشند تا با افزدون قابلیت های جدید به نرم افزار CRM رکاما خیال مدیران را آسوده نمایند. خیلی ساده تر از خود پنل ایمیل قادر خواهید بود تا روی ایمیل ها کار انجام دهید یا جستجو انجام دهید و نکته مهم آن به ازای هر ارسال یا دریافت ایمیل برای هر مشتری یک رویداد یا ثبت وقایع برای همان مشتری در فرم مربوطه بصورت اتوماتیک ثبت می شود. This data has been written by GSA Content Generator DEMO.


مشاوره به شما کمک میکند تا وقتی فهمدیدید مزایای CRM چیست، به درستی در جهت پیادهسازی آن بسته به شرایط کاری خود گام بردارید و سیستم خود را شخصیسازی کنید. بدون وجود مشتری، ماهیت کسبوکارها بهصورت کامل زیر سؤال میرود؛ بنابراین میتوان CRM را سیستم جامعی در نظر گرفت که امکان ایجاد مشتری و نگهداری ایشان را برای ما ممکن میکند. در آخرین دستاوردهای مدیریت کسبوکار، بخشهای مجزا و تکمیلکنندهای برای CRM در نظر گرفته شده که پیادهسازی آنها در کسبوکارها ضروری است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هر کسبوکار بسته به نوع مشتریان خود باید سیستم متفاوتی را پیادهسازی کند. شاید در ابتدا پیادهسازی CRM در سازمان و ثبت اطلاعات مشتریان سخت و زمانبر باشد، اما در بلندمدت نتایج این کار به حدی قابل توجه است که به هیچوجه نمیتوان از آن چشمپوشی کرد. این موضوع به تعامل شما با نرم افزار و تولید کنندگان آن هم برمی گردد و می توانید در نسخه های بروزرسانی شده، امکانات درخواستی خود را به شرکت تولید کننده ارائه نمایید. در بازار رقابتی امروز، هاب اسپات به عنوان یکی از مشهورترین و بهترین نرم افزار CRM شناخته میشود و توانسته است تا به امروز با قابلیتها و مکانیزم فوق العاده خود، مشتریانش را راضی نگه دارد.


این اطلاعات دستکم برای شناسایی اینکه کدام مشتریان بیشترین ارزش را در آینده ایجاد میکنند و برای تقسیم پایگاه دادههای مشتریان به بخشهایی که بر اساس نیاز مشتیان تفکیک شدهاند، موردنیاز است؛ سپس پیشنهادهای مختلف به هر گروه از مشتریان ارائه میگردد تا ارزش ایجادشده برای مشتری و شرکت در بلندمدت به شکل بهینه درآید. وقتی مشتریان فعلی شما با سازمانتان ارتباط خوبی داشته باشند و بخشی از نیازهای آنان در نزد شما به خوبی تأمین شود، قطعاً آنها همچنان مشتری شما باقی میمانند (برای مثال، اگر شما دارندهی یک واحد تولید پوشاک باشید و هربار محصولات بهتری ارائه کنید، مشتریان نیازهای مُد پوشاک خود را در واحد شما رفع میکنند و دیگر نیازی به مراجعه واحدهای تولید پوشاک دیگر نخواهند داشت). امروزه مدیریت ارتباط با مشتری اهمیت بسیاری پیدا کرده است. حتی ممکن است گاهی تحت تأثیر این پیامکها قرار گرفته و برای استفاده از تخفیف یا محصولات تازه، به آن فروشگاهها مراجعه کرده باشید. در واقع هر فعالیتی که بتواند ارتباط و تعامل صاحبان یک کسبوکار با مشتریان آن را برقرار کند، یکی از جنبههای مبتنی بر CRM خواهد بود.


برای این که شما بتوانید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری شرکت به خاطر قانون رجیستری و قانون کپی رایت شما از نرم افزار کرک شده باید استفاده کنید. اگر در حال حاضر از نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری استفاده نمی کنید، لازم است آستین ها را بالا زده و از رقیبان خود پیشی بگیرید! وقتی شما از علایق، شیوه خرید، شیوه پرداخت و نیازهای اکثریت مشتریان خود باخبر باشید، طبیعتاً برای بهبود ارتباط با ایشان، استراتژیهای سازمان خود را براساس آنچه که مشتریانتان انتظار دارند تغییر میدهید و اینگونه تصمیمات هوشمندانه شما به نتایج بهتری منجر خواهند شد. این مفید است وقتی فکر کنید اکثر شرکت ها ده ها محصول و جریان درآمد دارند و بنابراین چندین دسته از "مشتری " برای مدیریت وجود دارد. بهتر است از نرم افزاری استفاده کنید که در آن بین حوزه های تبلیغات، فروش و CRM یکپارچگی وجود داشته باشد. به علت تفاوت در سطح انتظارات شما از نرم افزار با انتظارات خریداران دیگر، این سوال هیچگاه نتیجه خوبی نخواهد داشت. CRM (سی آر ام) مخفف Customer Relationship Management به معنی مدیریت ارتباط با مشتری، یک استراتژی تجاری در سطح شرکت است که به منظور بهبود درآمد و سودآوری، کاهش هزینهها و افزایش وفاداری مشتری طراحی شده است.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *